Akıllı Ev Sistemimizin Güvenlik Önlemlerinden; Yangın Alarmı

Yangın alarmı modüler akıllı ev sistemlerimizin önemli güvenlik opsiyonlarından birisidir. Tıpkı hırsız alarmı, su taşkın alarmı, panik alarmı ve zehirli gaz alarmı gibi bütün güvenlik seçenekleri gibi opsiyonel bir özelliktir ve müşterilerimiz diledikleri takdirde yangın alarmı opsiyonunu seçmektedir.

Akıllı ev sistemlerimizde yangın alarmı duman detektörleriyle, gelişmiş duman algılayıcı sensörler vasıtasıyla algılamaktadır. Yüksek çözünürlükte ve yüksek hızda algılama sayesinde yangınlar başlangıç aşamasında algılanır ve kullanıcıların önlem almaları sağlanır.

Akıllı Ev Sistemlerimizde Yangın Alarmı Nasıl Çalışır?

Akıllı ev sistemimizde yangın algılandığı anda sisteme tanımlı olan kullanıcıların tamamına bilgilendirici SMS atılırken, eş zamanlı olarak evin içinde alarm çalmaktadır. Sistem önleyici değil uyarıcı niteliği taşımaktadır. Ancak erken uyarı mal ve can kaybı riskini minimuma indirirken, güvenliği önemli ölçüde artırmaktadır.

Akıllı ev sistemlerimizde sadece yangın ve zehirli gaz opsiyonları için 5 yılda bir kalibrasyon gereği duyulmaktadır. Bunun sebebi ise yüksek çözünürlükteki kimyasal tepkime ile algılayan sensörlerin kullanım ömrünün 5 yıl ile sınırlandırılmış olmasıdır. Her 5 yılda bir, cüzi miktarda bakım maliyeti oluşmaktadır.

Modüler Akıllı Ev Sistemleri