İnternetsiz Akıllı Ev Kontrolü

Modüler akıllı ev sistemlerimize ait bütün modüllerden internet bağlantısı olmaksızın bilgi alınabilir, gerekli kontrol komutlarını gönderilebilir. Bluetooth ile akıllı cihazlardan uygulama yardımıyla akıllı evin yakınından ya da içinden istenilen akıllı ev özelliğine hükmedilebilir. İnternetin olmadığı durumlarda evin dışından yani uzaktan kontrolde SMS ile mümkündür. SMS ile akıllı ev kontrolü sayesinde istenilen özellikler kolayca kontrol edilebilir ve akıllı evin durum bilgisi de yine SMS ile alınabilir.

Acil durumlar varsayılan olarak ayarlanabilir ve internet bağlantısına bakılmaksızın akıllı ev sistemlerimiz müşterilerimize SMS atabilir.

Neden İnternetin Olmadığı Durumlarda Akıllı Ev Kontrolü Önemlidir?

 Ülkemizdeki altyapı problemleri nedeniyle özellikle belirli bölgelerde internet bağlantısı sık sık kopmaktadır. Bu durumlarda müşterilerimizin konforundan ve güvenliğinden ödün vermemesi için internet bağlantısız kontrolü ve çift taraflı bilgi akışının sağlanması gerekmektedir. Özetle internet bağlantısız akıllı ev kontrolü akıllı evlerde hatta akıllı otomasyon sistemlerinde kritik öneme sahiptir. Güvenliği ve konforu artırırken aynı zamanda enerji tasarrufuna yol açar.

Örnek Senaryolar

1 – İnternetin kesik olduğu bir zamanda evde hırsız ya da yangın alarmını aktifleştirecek kötü durumlar olabilir. Bu durumlarda SMS ile bilgi almak, var olan tehlikeden anında haberdar olmak çok önemlidir. Bu durum riskleri azaltır, güvenliği artırır.

2 – İnternetin kesik ve havaların soğuk olduğu bir zamanda, akıllı evin ideal sıcaklığa gelebilmesi için akıllı ev kontrolü SMS ile kolayca sağlanabilir. Bu durum enerji tasarrufunu artırırken aynı zamanda konforu da artırmaktadır.

3 – İnternet bağlantısı önemli olmaksızın evin içinden herhangi bir lambayı, prizi, vanayı ya da perde gibi kontrol gerektiren her modüle kolayca hükmedebilir, evin bütün bilgilerini sistemden bluetooth ile alabilirsiniz.

Belirtilmelidir ki bütün bu bağlantı şekilleri ile (bluetooth, SMS ve internet ) akıllı ev sistemlerinin kontrolü IOS ve android akıllı cihaz uygulamalarımızdan yapılmaktadır.

Modüler Akıllı Ev Sistemleri